ABT - BPU

   ABT - BPU to skrót od angielskich i polskich słów:  abdominal, buttocks, thighs, oznaczajacy: brzuch, pośladki, uda. To forma treningu fitness skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Porcja takiego ruchu pobudza i dodaje energii. Zatem jeśli Twoim celem jest mieć płaski brzuch, szczupłe uda i jędrne pośladki to są to ćwiczenia dla Ciebie.

   Zajęcia ABT - BPU są jedną z form fitness i należą do grupy „MUSCLE" - czyli ćwiczeń, które mają na celu poprawę siły mięśniowej, elastyczności i kształtu mięśni.

   Oczywiście oprócz kształtowania mięśni, ABT - BPU wpływa również na spalanie tkanki tłuszczowej. Poniżej znajdziesz ogólne zasady treningu ABT - BPU oraz możliwości jego połączenia z innymi rodzajami ćwiczeń, by uzyskać większą efektywność.
ABT - BPU są zajęciami o średniej intensywności, które charakteryzuje duża ilość powtórzeń danego ćwiczenia. Metoda ta pozwala osiągnąć dobre wyniki i zapewnić płaski brzuch, jędrne pośladki oraz smukłe uda. Wykonywane ćwiczenia wzmacniają również miejsca, w których pojawia się cellulit. W trakcie zajęć często wykorzystuje się różne przybory, jak na przykład ciężarki, gumy czy piłki. Ćwiczenia odbywają się w rytm muzyki. Przy tego typu treningu bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na poprawność i technikę wykonywanych ćwiczeń oraz na zachowanie właściwej pozycji. Na zajęciach ABT - BPU nie ma choreografii.

Zajęcia ABT - BPU są spokojne i statyczne, więc polecane są dla osób, które dopiero rozpoczynają program treningów lub dla tych, którzy chcą skupić się na wyrzeźbieniu dolnych partii ciała. Mają one na celu wzrost wytrzymałości i siły mięśni bez nadmiernego zwiększania ich obwodu. W skład treningu wchodzi zestaw ćwiczeń wyszczuplających i wzmacniających. Zajęcia ABT - BPU ze względu na umiarkowaną intensywność ćwiczeń, polecane są osobom w każdym wieku i nie wymagają specjalnego przygotowania. Mogą w nich uczestniczyć także osoby, które mają przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania intensywnych wysiłków. Trening ABT - BPU nie obciąża kręgosłupa ani stawów. Największym zainteresowaniem ABT - BPU cieszy się wśród kobiet, chociaż są bardzo korzystne również dla panów - zwłaszcza ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Efektem ćwiczeń typu ABT - BPU jest więc widoczna poprawa kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej - a co za tym idzie - również wyglądu i samopoczucia.

Zdecydowałaś(eś), to trening dla Ciebie?

Zacznij już dziś!

Trenuj ABT - BPU w Klubie PODWAWELSKI

www.podwawelski.org