TBC  

 

TBC to skrót od angielskiej nazwy total body conditioning (wzmocnienie całego ciała). 

Trening TBC jest idealnym dla osób początkujących, stawiających swoje pierwsze kroki na zajęciach fitness. Ta forma treningu ma pozytywny wpływ na modelowanie sylwetki jak i walkę z nadwagą.

 

TBC należy do najpopularniejszych odmian treningu fitness, dzięki odpowiednio dobranym zestawom ćwiczeń zapewnia trening mięśni całego ciała. TBC należy do grupy zajęć wzmacniających z elementami treningu CARDIO.

TBC to grupowy trening ogólnorozwojowy, kompleksowy, skupiający się na ćwiczeniach mięśni wszystkich partii ciała od ramion poprzez linię biustu, brzuch i uda aż do pośladków.

 

Na zajęcia składają się dwie grupy ćwiczeń: siłowe, które pozwalają wyrzeźbić mięśnie oraz aerobowe, które zapewniają spalanie tkanki tłuszczowej. Trening wpływa również korzystnie na zwiększenie siły mięśni oraz wydolności fizycznej organizmu.

Trening TBC odbywa się w rytm stymulującej muzyki. Choreografia w części aerobowej  jest stosunkowo łatwa, nie zawiera żadnych trudnych kombinacji, dzięki czemu daje możliwość zaadoptowania się osobom rozpoczynającym trening, możliwość nabycia kontuzji jest również minimalna. Zajęcia te zatem należą do bezpiecznych form treningowych.

 

Do treningu TBC nie jest wymagane również jakieś specjalistyczne przygotowanie.     Trening ten, tak jak na wstępie polecamy dla osób początkujących, ale biorąc pod uwagę fakt, że trening TBC ma kompleksowy charakter, uczestniczą w nim również osoby średniozaawansowane lub zaawansowane.

 

Konstrukcja treningu TBC pozwala przygotować organizm do zajęć bardziej intensywnych. Ćwicząc regularnie TBC przez kilka miesięcy, można śmiało przejść dalej do bardziej zaawansowanych treningów, wymagających większej sprawności fizycznej.

 

Należy też zaznaczyć , że zajęcia TBC przeznaczone są dla wszystkich osób, którym zależy na wspaniałym samopoczuciu i zdrowym wyglądzie całego ciała.

 

Zatem na początek przygody z fitnessem spróbuj zacząć od TBC, który:

 

- Pomoże zrzucić zbędne kilogramy. W ciągu godzinnego treningu możesz spalisz 420-520 kcal (w zależności od wagi).

 

- Poprawi kondycję i wydolność organizmu. Przygotowuje do różnych innych aktywności fizycznych.

 

- Wyrobi poczucie rytmu i koordynację ruchową, poznasz też podstawowe kroki fitness.

 

- Pozwoli Ci oswoić się ze sprzętem i przygotuje do innych, trudniejszych treningów (jak np. step) czy skomplikowanych układów choreograficznych (jak np. Aero Dance).

 

- Doda energii. TBC może być też dobrym pomysłem na poranne rozbudzenie.

 

- Nie obciąży nadmiernie stawów, bo trening ten nie zawiera np. podskoków, czy też innego rodzaju aktywności ruchowej obciążającej nadmiernie stawy.

 

Zaczynasz trening, chcesz ćwiczyć kompleksowo, zaadoptować ciało do wysiłku?

 

Zacznij od TBC i zarezerwuj swój trening już dzisiaj, zapraszamy!

 

http://podwawelski.org/kontakt.html